Tomasz Bonek

Redaktor naczelny Money.pl
Od 2004 roku tworzy i kieruje jedną z największych w Polsce redakcji internetowych, która wypracowała grunt profesjonalnego dziennikarstwa portalowego w naszym kraju. Kiedy inne serwisy internetowe publikowały przede wszystkim informacje agencyjne, przedruki z gazet, Money.pl postawił na własne publikacje. Portal, jako jeden z pierwszych, zamieszczał publicystykę. Jego dziennikarze, z mikrofonami zaopatrzonymi w niebieskie kostki z logo portalu, pojawili się w Sejmie i na najważniejszych konferencjach prasowych. Dziś Money.pl tworzy ponad sto osób. Portal jest największym medium biznesowym
w Polsce.

Tomasz Bonek jest także wykładowcą - praktykiem na studiach dziennikarskich
i zakresu public relations Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród swoich doświadczeń zawodowych ma - a dziennikarstwem zajmuje się od 1997 roku
- m.in. kierowanie działem ekonomicznym redakcji dziennika "Słowo Polskie", współtworzenie i współprowadzenie autorskiego magazynu BiznesManiak w TVP3, współpracę z działem ekonomicznym Rzeczpospolitej, Newsweekiem, Pressem, Pulsem Biznesu. Jest też autorem książki-reportażu "Przeklęty skarb", która opowiada o tym jak słynny skarb średzki, czyli klejnoty warte ponad 100 mln dolarów, trafił na śmietnik. Prywatnie podróżnik, zafascynowany starożytnym Egiptem oraz krajami Azji.

Marta Smaga

Dyrektor Działu Rozwoju i Technologii

W Money.pl od 2004 roku była project managerem, a następnie kierownikiem do spraw rozwoju. Odpowiadała za projekt, wdrożenie i promocję strategicznych usług spółki: serwisu finansowego i innych sekcji Money.pl, portali lifestyle iWoman.pl, MenStream.pl i Platine.pl, a także usług mobilnych - aplikacji i serwisu m.money.pl.

Na Uniwersytecie Wrocławskim i w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu prowadzi zajęcia z dziennikarstwa internetowego i PR-u w Internecie. Jest stałą publicystką serwisu Interaktywnie.com oraz współautorką książek: "Biznes w internecie", "Biznes na Facebooku i nie tylko" oraz "Internet dla seniora", wydanych nakładem Wolters Kluwer.

Z wykształcenia politolog i ekonomistka, doktor nauk humanistycznych.

Aleksander Kusz

Prezes Zarządu Money.pl
W Money.pl od blisko sześciu lat. Od stycznia 2011 prezes zarządu, wcześniej pracował jako wiceprezes i dyrektor zarządzający - odpowiadał za konstruowanie i realizację budżetu, nadzór nad spółkami Grupy Money.pl i realizacją najważniejszych projektów. 
Jest jednocześnie prezesem Legalsupport (wydawcy portalu E-prawnik.pl), BusinessClick (sieci reklamy kontekstowej)  oraz członkiem zarządu Favore (internetowa giełda usług).
Prywatnie miłośnik biegania.

Bartosz Chochołowski

Zastępca redaktora naczelnego Money.pl
Dziennikarzem jest już od ponad 14 lat, z czego od dziewięciu lat zajmuje się tematyką gospodarczą i ekonomiczną. Pracę rozpoczynał w mediach tradycyjnych. Gazetę porzucił osiem lat temu na rzecz dynamicznie rozwijającej się redakcji Money.pl. To tu poznał specyfikę publikacji w internecie, odkrył nowe - niemożliwe do zrealizowania w tradycyjnych mediach - możliwości, jakie niesie ze sobą te najbardziej interaktywne medium. Dziś poza pracą w redakcji dzieli się swoją wiedzą ze studentami Uniwersytetu Wrocławskiego.

Bartłomiej Dwornik

Zastępca redaktora naczelnego Money.pl
W mediach i na ich pograniczu od prawie 17 lat. Z wykształcenia dziennikarz, związany przede wszystkim z redakcjami prasowymi, z doświadczenia również programista i autor stron internetowych. Doświadczenie dziennikarskie
i znajomość specyfiki sieci łączy w jedno, od ponad 5 lat pracując w redakcji portalu Money.pl. Odpowiada za redakcyjną koordynację zewnętrznych projektów dziennikarskich.

Olgierd Rudak

Prawnik
Prawnik, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. W Money.pl od ponad 6 lat. Wydawca i redaktor naczelny prowadzonego w formie bloga internetowego czasopisma "Lege Artis" poświęconego zagadnieniom prawnym, mediom, ochronie danych osobowych i prawu do prywatności -- oraz polityce, od której nie sposób uciec. Libertarianin, zwolennik wolnego i nieregulowanego rynku, a także nieograniczonej wolności słowa -- przy pełnej odpowiedzialności za wolne słowo. Prywatnie miłośnik psów, jazdy na rowerze, świeżego powietrza i ożywionej przyrody. Wolny czas najchętniej spędza spacerując z psem w lesie albo czytając: prasę, książki Ryszarda Kapuścińskiego lub felietony Stefana Kisielewskiego.

Monika Cichocka

HR Manager , Koordynator projektu Akademia Money.pl

Psycholog, w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi od ponad 7 lat. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w międzynarodowych projektach, pracując dla agencji doradztwa personalnego w Polsce oraz w krajach Beneluxu.
W Money.pl od ponad dwóch lat, odpowiedzialna jest za współtworzenie polityki personalnej firmy w obszarze rekrutacji, świadczeń pracowniczych oraz komunikacji wewnętrznej. Po godzinach interesuje się psychologią zdrowia
i jakości życia.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.