3 edycja Akademii Money.pl już za nami! Oto nasi stażyści:

Natalia Szczepaniak

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Akademia Money.pl to świetny start dla każdego, kto chciałby zajmować się mediami internetowymi. Podczas stażu w redakcji każdy otrzymuje sporą dawkę wiedzy, którą później wykorzysta w praktyce.
Praca w redakcji to ciągłe wyzwania. Pisanie tekstów, wywiady, research informacji - każdego dnia można liczyć na nowe zadania. Oczywiście od razu pojawia się feedback, który skłania do coraz efektywniejszej pracy. Przez trzy miesiące stażu przyglądałam się dziennikarzom pracującym w redakcji Money.pl i wiem, że to ludzie z pasją. Pomimo nawału pracy, zawsze znajdowali czas, by nam pomóc.

Łukasz Żabski

student Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
Udział w trzeciej edycji Akademii organizowanej przez Grupę Money.pl to doskonały sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego w obszarze IT. W trakcie trzech miesięcy pracy w Money.pl miałem okazję sprawdzić swoje umiejętności w wielu projektach realizowanych przez dział IT i Rozwoju. Dodatkowym bonusem były wykłady na temat SEO i SEM prowadzone przez specjalistów. Dzięki nim miałem okazję poznać wiele narzędzi internetowych wykorzystywanych w codziennej pracy zespołu, a także wszechstronne moce Googla :)
Staż w ramach Akademii Money.pl to sprawdzian kreatywności i test wiedzy w praktyce. Polecam każdemu!

Gabriela Rakowska

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Staż w Money.pl oferuje interesującą hybrydę dobrego towarzystwa i intensywnego dziennikarstwa. Co więcej, w ramach mijających tu dni odkryłam, że ?o Pieniądzu? myślę pozytywnie, w weekendy nawet z pewną dozą tęsknoty, bo? każdy poranek jest wyzwaniem - a ja lubię wyzwania. Trzeba walczyć: z szalejącym czasem (wbrew fizyce, tu przyspiesza), informacyjnym przesytem i gramatyką przodków, w każdej chwili pamiętając o możliwości pojawienia się groźnego wzroku czujnych mistrzów praktyki dziennikarskiej. Jak dotąd, najbardziej intensywne z dziennikarskich doświadczeń zawodowych.

Ilona Rodzeń

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Studiów Podyplomowych Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego na Uniwersytecie Wrocławskim
Staż w Money.pl? Przecież to związane z ekonomią, finansami i innymi poważnymi rzeczami - mówili moi znajomi na wieść, że dostałam się do Akademii. A przecież nie ma się czego bać. Akademia to przede wszystkim praca na wysokich obrotach, ale w sympatycznej atmosferze i z profesjonalistami, którzy szczerze Cię ocenią i podpowiedzą, co i jak poprawić. Akademia to też ogromna szansa doskonalenia swojego warsztatu - bo zawsze można lepiej ująć temat czy skonstruować tekst, lead może być ciekawszy, a tytuł bardziej SEO-wy. Staż w Money.pl? To pracowicie spędzone trzy miesiące. Warto było zgłosić się i spróbować swoich sił.

Paweł Rak

student Informatyki na Politechnice Wrocławskiej
Tematyką SEO i SEM interesowałem się już przed rozpoczęciem Akademii. Podczas stażu w Grupie Money.pl z powodzeniem rozwinąłem swoje zainteresowania i zobaczyłem, jak wygląda prowadzenie kampanii SEO od profesjonalnej strony. Dzięki możliwości uczestniczenia w pozycjonowaniu dużych fraz pod okiem profesjonalistów, mogłem poznać metodologię działania i nauczyłem się monitorować wyniki swojej pracy. Dowiedziałem się też, jakich czynności unikać. Akademię z całą pewnością będę wspominał jako czas wytężonej, ale satysfakcjonującej i przyjemnej pracy.

Magdalena Gwóźdź

studentka Politologii na Uniwersytecie Warszawskim i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.
Może się wydawać, że redakcja Money.pl jest jak każda inna. Redaktor naczelny, newsroom dziennikarze i poranne kolegium. Nigdzie jednak nie widziałam tak dużego zaangażowania w pracę ze stażystą. W żadnej innej redakcji nie dowiedziałam się aż tyle na temat krótkiego newsa, wywiadu czy artykułu. Nigdzie indziej nie usłyszałam też tak skrajnych opinii na temat mojej pracy. I nigdy do tej pory nie czułam tak dużej satysfakcji z napisanego tekstu. Po trzech miesiącach żałuję tylko jednego. Że staż był tak krótki.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.