Uczestnicy VI edycji zakończyli swoją przygodę z Akademią Money.pl. Oto ich wspomnienia:

Magdalena Hofman

studentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim
Dla mnie staż w Money.pl to przede wszystkim udowodnienie sobie i innym, że humanista również może odnaleźć się w dziale IT :) W trakcie tych miesięcy miałam okazję zweryfikować dotychczas zdobytą wiedzę i uzupełnić ją o nowe cenne zagadnienia. Szczególnie doceniam wykłady prowadzone przez profesjonalistów chętnych do dyskusji i udzielania odpowiedzi na liczne pytania stażystów, a także do zdradzenia kilku tajemnic branży… Czas spędzony w Money.pl będę wspominać jako dobrze wykorzystany.

Daniel Martyniec

student Zarządzania i Marketingu na Politechnice Wrocławskiej
Ciężko sobie wyobrazić lepszy start niż Akademia Money.pl. Portal Money.pl to ścisła czołówka polskich mediów internetowych i czuć to na każdym kroku. Wykwalifikowana kadra redaktorów mocno wspiera Akademię, co pozwala naprawdę sporo wynieść z tych trzech miesięcy nauki. I co najważniejsze wspaniała atmosfera! Udział w tym przedsięwzięciu to dla mnie ogromny zaszczyt, prestiż i jedna z najwspanialszych przygód w życiu. Życzę każdemu takiego początku kariery.

Paulina Krzętowska

studentka Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
Staż w Akademii Money.pl to bardzo pouczający czas, zarówno ze względu na zdobytą wiedzę praktyczną, jak i poznanie działania organizacji od zupełnie innej strony - od samego "serca". W tym czasie wiele się nauczyłam i jestem przekonana, że zdobyte doświadczenie wykorzystam z pożytkiem w przyszłej karierze. W otoczeniu wykwalifikowanych ludzi miałam okazję dowiedzieć się wielu ciekawych zagadnień. Spotkałam się z wielką chęcią przekazania wiedzy ze strony przełożonych, życzliwością innych pracowników, ciekawą kulturą organizacyjną firmy. Money.pl to nie tylko "odklepanie" godzin pracy, lecz pewnego rodzaju styl bycia, funkcjonowania wśród ludzi, nawiązanie nowych, ciekawych znajomości. Staż stanowił istotną część mojego rozwoju zawodowego. Polecam!

Katarzyna Duchna

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Moje pierwsze teksty, napisane podczas stażu w Akademii, po wszystkich poprawkach były nie do poznania. Wtedy uświadomiłam sobie, ile mogę się tutaj nauczyć. Teraz, po trzech miesiącach, widzę wielką różnicę. Dzięki pracy pod okiem redaktorów Money.pl nauczyłam się więcej niż przez dwa lata studiów, zrozumiałam, o co chodzi z tym całym dziennikarstwem internetowym, a co najważniejsze, poprawki moich tekstów ograniczały się już tylko do sprawdzenia interpunkcji. To daje ogromną satysfakcję.  Redakcja Money.pl to idealne miejsce na start. Będę je długo i dobrze wspominać.

Błażej Organisty

student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Jak cię wyrzucają drzwiami, to spróbuj wejść oknem. Wszedłem i nie żałuję, bo staż w Akademii to wartościowe doświadczenie. Każdego ranka jechałem do redakcji nie z obowiązku, a z przyjemnością. Poranne kolegia to krytyczna ocena tekstów, wymyślanie tematów i planowanie pracy. Pracy, w której ważna jest kreatywność, otwartość i elastyczność. W redakcji Money.pl nie ma monotonii, schematu i czasu na nudę.
Trzeba być gotowym na wszystko - każdy temat to wyzwanie. Najważniejsze jest to, że efekt pracy jest widoczny, realny. To największa wartość tego zajęcia.

Dorota Ziemkowska

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Staż w redakcji wiązał się dokładnie z tym, czego oczekiwałam. Z godzinami spędzonymi przy komputerze, niezliczonymi rozmowami telefonicznymi i dyskusjami, co zmienić w tekście, by był jak najlepszy. Akademia to dobre miejsce, by teorię wyniesioną z zajęć zderzyć ostro z praktyką. Ci, którzy liczą na rzeczową, twardą krytykę i obcowanie z prawdziwą redakcyjną robotą, nie będą zawiedzeni.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.