Studenci siódmej edycji Akademii zakończyli już staż w Money.pl. Wszystkim serdecznie dziękujmy za trzy miesiące wspólnej, wytężonej pracy.

Oto jak wspominają czas spędzony w naszej siedzibie:

Justyna Sierakowska

studentka Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym
Staż w akademii uzmysłowił mi, jak bardzo wszechstronna jest praca dziennikarza. Jednego dnia piszesz o konklawe, drugiego o premierze nowego smartfona, a trzeciego o ... bombie atomowej. A są to tylko niektóre z różnorodnych tematów poruszonych w Akademii Money.pl. Nie ma czasu na nudę! Do tego świetne wykłady z praktykami, codzienne kolegia oraz satysfakcja z każdego opublikowanego tekstu, które tworzą kwintesencję dziennikarstwa internetowego. Staż był dla mnie wymarzonym uzupełnieniem teoretycznej wiedzy zdobytej na studiach. 

Dorota Majewska

studentka Grafiki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
Ciekawość świata, komunikatywność, zaangażowanie, kreatywność i może odrobina pokory, potrzebnej do przyswojenia konstruktywnej krytyki. Taki „pakiet” w zupełności wystarczy, żeby wstąpić w szeregi Akademii i rozwinąć swoją dziennikarską pasję. Trzymiesięczny straż w Money.pl uczy wiele, nie tylko podczas wykładów prowadzonych przez fantastycznych i otwartych ludzi. Pozwala przede wszystkim wejść studentom w świat mediów, wprowadza nowe spojrzenie na wydarzenia, które dzieją się dookoła i poszerza horyzonty. Osobiście, dzięki pisaniu pierwszych newsów, śledziłam na bieżąco nowinki technologiczne i targi motoryzacyjne, które do tej pory nie mieściły się w dziedzinie moich zainteresowań i w zupełności mi to nie przeszkadzało, wręcz mianowało mnie w oczach znajomych „skarbnicą wiedzy technologicznej” ;) . Szczerze polecam Akademię Money.pl. Naprawdę warto!

Tomasz Sąsiada

student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Staż w redakcji Money.pl to przede wszystkim kontakt z żywą, dziennikarską materią, uzupełniony solidną dawką wiedzy teoretycznej. W ciągu tych trzech miesięcy miałem możliwość zdobywać nowe umiejętności pod okiem doświadczonych, życzliwych i służących pomocą dziennikarzy, którzy nie szczędzili mi czasu i konstruktywnej krytyki. Natomiast jako urbanista-amator zachwycałem się tym, jak dobrym punktem widokowym są pomieszczenia redakcji. Podziwiać stąd panoramę Wrocławia, pisząc przy tym tekst „na wczoraj” i popijając poranną kawę – bezcenne!

Izabela Kacprzak

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Idąc do akademii Money.pl myślałam, że dziennikarstwo internetowe jest łatwe - nie wiedziałam wtedy jak bardzo się myliłam. Już napisanie krótkiego newsa okazało się zupełnie inne od tego z czym spotkałam się na studiach. Staż w Money.pl to samodoskonalenie, przełamywanie własnych barier,  duża satysfakcja z własnej pracy i dobra kawa :) Dzięki codziennym kolegiom byłam na bieżąco ze wszystkimi informacjami z Polski i świata. Nic nie umknęło uwadze pracujących w Money.pl dziennikarzom.  Staż w Money.pl na pewno zapamiętam jako dobrze spędzone 3 miesiące.

Tomasz Kominiarczuk

student Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim
Staż w dziale IT Akademii Money to wspaniała okazja do nabycia nowego doświadczenia.
Podczas ostatnich trzech miesięcy otrzymywałem ciekawe zadania, dzięki którym znacznie powiększyłem swoją wiedzę na temat programowania aplikacji na duże serwisy. Czas spędzony tutaj będę na pewno długo i miło wspominał, a wiedzę nabytą stosował.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.