Po pierwszej edycji Akademii możemy śmiało stwierdzić, że szansa na pokazanie stażystom mechanizmów rządzących pracą w redakcji portalu internetowego oraz wypróbowania własnych sił w projektach związanych z codziennymi wyzwaniami działu IT została z powodzeniem wykorzystana. Poznaliśmy szóstkę ciekawych i zaangażowanych młodych ludzi i jest już pewne, że co najmniej jednej z nich złożymy ofertę pracy.

Uczestnicy I edycji Akademii Money.pl:

Małgorzata Wyglądacz

studentka Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Akademię Money.pl rozpoczynałam jako „świeżynka”. Staż w dziele redakcji był moim pierwszym poważnym doświadczeniem związanym z dziennikarstwem internetowym. Dziś mogę z dużą satysfakcją powiedzieć, że czas spędzony tutaj był naprawdę wartościową inwestycją w moją przyszłość.

Podczas trzech miesięcy zdobyłam nie tylko cenne doświadczenie, ale i poznałam wspaniałych ludzi. Od pierwszego dnia w redakcji szlifowałam styl pisania, uczyłam się, jak sprawić, by tworzone przeze mnie teksty były naprawdę ciekawe, poznawałam też tajniki obsługi CMS'a. A wszystko to pod czujnym okiem bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek, którzy zawsze chętnie służyli pomocą.

Polecam Akademię wszystkim, którzy chcą spożytkować swoją energię i umiejętności w miejscu, które daje ku temu naprawdę olbrzymie możliwości.

Maciej Chmiel

student Informatyki na Politechnice Wrocławskiej
Studiuję informatykę i od niedawna jestem wielkim fanem języka Python.
W wolnym czasie robię to co najbardziej lubię – dużo czytam i programuję. Staż w Money.pl pozwolił mi na rozwinięcie moich zainteresowań. Przez trzy miesiące nabyłem praktyczną wiedzę z zakresu administracji systemami linuksowymi, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Patrycja Sobczyk

studentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim
Staż w redakcji Money.pl to nie tylko jedna z najlepszych rzeczy, jakie mnie dotąd spotkały, ale przede wszystkim kolejny, bardzo ważny przystanek na mojej dziennikarskiej drodze. Przez trzy miesiące dużo się nauczyłam, ale też zweryfikowałam umiejętności, które zdobyłam wcześniej w innych redakcjach. Mimo że nie zawsze wszystko udawało się za pierwszym razem i czasem wiele rzeczy trzeba było poprawić, nie załamywałam rąk, tylko jeszcze bardziej przykładałam się do pracy. Bo tego właśnie można nauczyć się w Money.pl – ciężej pracować, ale tym samym i lepiej pisać.

Wojciech Sitarz

student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Wojtek – przeżył trzy miesiące w Money.pl i nadal twierdzi, że dobrze się tu pracuje. Studiuje i praktykuje dziennikarstwo. We wczesnym dzieciństwie wykryto u niego uzależnienie od polityki, a ostatnio jego nałogiem jest też korzystanie z kultury i pisanie o niej.

W Money.pl nauczono go, że strona bierna w zawodzie dziennikarza nie istnieje!

Piotr Szymański

student Informatyki na Politechnice Wrocławskiej
Akademia nie jest stażem, w czasie którego student jedynie podpisuje listę obecności, na podstawie której otrzymuje później „papier”. Tutaj każdy dba o to, aby stażyści naprawdę nauczyli się jak najwięcej. Szczególnie cenię sobie know-how, który tutaj poznałem, bo w żadnym innym miejscu nie miałbym dostępu do tak rozwiniętej infrastruktury. Dla mnie Akademia Money.pl to przede wszystkim świetny start kariery w IT.

Maciej Rynkiewicz

student Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
Trzymiesięczny staż w redakcji Money.pl zapamiętam na długo. Nie tylko ze względu na długie godziny spędzone przed monitorem, pracę do późnego wieczora, czy setki, nie zawsze pochlebnych, opinii o pisanych artykułach. Akademia to przede wszystkim nauka dziennikarstwa internetowego od najlepszych. To był dobrze wykorzystany czas.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.