Kolejna, piąta już, edycja Akademii dobiegła końca. Jak studenci wspominają trzymiesięczny staż w Money.pl?

Marta Januszkiewicz

absolwentka Muzykologii i studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Money, money, money must be funny, jak mówią słowa piosenki. I rzeczywiście! Staż w redakcji Money.pl to nie tylko trzy miesiące wytężonej pracy dziennikarskiej, ale doświadczenie owocujące mnóstwem radości w redakcyjnym gronie. A jak wyglądała nasza „akademicka” codzienność? Wykłady pogłębiające widzę o mediach, marketingu oraz działalności w Internecie, co ranek kolegia, następnie poszukiwanie tematów na tekst, potem życzliwe poprawki kolegów i koleżanek redaktorów, w końcu dumne zainstalowanie swojego artykułu w sieci. Teraz wiem, że prawdziwego dziennikarstwa nie można nauczyć się na uczelni. Ale w Akademii – była to dla mnie najlepsza szkoła.

Agnieszka Papaj

absolwentka Filologii Rosyjskiej i studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Cieszę się, że mogłam chociaż przez chwilę znaleźć się wśród członków redakcji Money.pl. Dzięki temu przekonałam się, że dziennikarstwo internetowe nie jest pracą, którą można odbębnić od 9 do 17. Jeśli chcesz napisać dobry tekst, musisz być pomysłowy i otwarty na świat. Musisz wiedzieć, co chcesz przekazać i jak to ubrać w słowa, żeby zaciekawić czytelnika. Wiedzieć, gdzie szukać i z kim rozmawiać, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. I jeszcze powinieneś zdążyć z tym wszystkim na czas.

Te trzy miesiące były pełne niespodzianek. Już w pierwszym tygodniu w Money.pl nauczyłam się więcej, niż przez semestr warsztatów dziennikarskich. Podczas stażu w Akademii na własnej skórze przekonałam się, że każdy, z pozoru nawet najbardziej błahy temat jest wyzwaniem, z którym trzeba się zmierzyć. A jednocześnie nie ma tematu, którego nie da się zrealizować. Paradoksalnie, im więcej trudu kosztowało mnie stworzenie jakiegoś tekstu, tym większą satysfakcję sprawiał widok opublikowanego materiału na stronie. Takiej frajdy życzę każdemu.

Anna Herman

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Zawód dziennikarza to praca, praca i jeszcze raz praca. Najpierw jest pomysł, a po drodze nieubłagane terminy, rozmówcy, którzy często nie odbierają telefonów albo nie mają czasu, zalew informacji do sprawdzenia czy źródeł, które trzeba zweryfikować, migający kursor na białym ekranie monitora, czekający na przypływ kreatywności i wreszcie konstruktywna krytyka, która za używanie tak rozbudowanych zdań, byłaby aż do bólu szczera. Jest jednak jeszcze coś, co nadaje temu wszystkiemu sens – satysfakcja z napisanego tekstu.
W Money.pl zobaczyłam jak wygląda dziennikarstwo internetowe w praktyce. Miałam okazję podszkolić warsztat i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu tematyki prawnej. Polecam szczególnie tym, dla których dziennikarstwo jest pasją.

Bartłomiej Siama

student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu
Staż w Money.pl nagina czasoprzestrzeń. Z jednej strony trzy miesiące spędzone w redakcji mijają bardzo szybko. Z drugiej jednak wydaje się, że pomiędzy pierwszym a ostatnim dniem minęło o wiele więcej – niż w rzeczywistości - czasu. Tak wzbogacające jest to przeżycie.

Obecnie ciężko mi wyobrazić sobie lepszy pierwszy krok w karierę dziennikarską. Akademia Money.pl gwarantuje zarazem solidny test umiejętności i szansę na szlifowanie ich każdego dnia. To prawdziwe wyzwanie, które warto podjąć.

Ewa Łukowiak

studentka Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
Staż w Money.pl jest szansą na zdobycie bardzo cennego doświadczenia, a także zweryfikowania i wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów.
Akademia Money.pl to naprawdę świetnie wykorzystany czas, który pozwolił mi poznać wiele zagadnień z zakresu marketingu internetowego, a szczególnie magii SEM. Podczas trzymiesięcznej pracy, mogłam spróbować czegoś nowego i wykorzystać studencką wiedzę w praktycznych zadaniach. Dodatkowo poznałam wielu niesamowitych ludzi, z którymi współpraca była prawdziwą przyjemnością, a co ważniejsze, mogłam zdobywać i poszerzać swoją wiedzę ucząc się od najlepszych. Staż w dziale IT i Rozwoju to najlepsza opcja, aby rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć doświadczenie zawodowe.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.