Ósme spotkanie ze stażystami Akademii Money.pl już za nami!

Oto ich wrażenia z pracowitych trzech miesięcy spędzonych w siedzibie Money.pl:

Aron Pietroń

student Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim
Pierwszego dnia do redakcji przyszedłem jako młody, naiwny dziennikarzyk ze znikomą wiedzą o świecie i fałszywym przekonaniem, że 'przecież dobrze piszę'. Na całe szczęście, żeby obalić ten złudny światopogląd, wystarczył pierwszy tydzień stażu. Później to już tylko niekończąca się nauka i doskonalenie fachu.
Tak właśnie powinien wyglądać prawdziwy staż - najpierw brutalne zderzenie z dziennikarską rzeczywistością, później praca nad własnymi umiejętnościami pod okiem ekspertów i ostatecznie uzyskanie świadomości, że to dopiero początek długiej drogi... Początek najlepszy z możliwych dla młodego dziennikarza.

Tomasz Niewczas

student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
""Dziennikarz to osoba niekompetentna, ale za to w wielu dziedzinach" - po zakończeniu stażu w Money.pl już tak łatwo nie zgodzę się z tym powiedzeniem. W redakcji poznałem ludzi mających ogromną wiedzą o świecie i bogate dziennikarskie doświadczenie. Oprócz możliwości doskonalenia warsztatu pisania, uczestniczenie w redakcyjnych kolegiach i nauka funkcjonowania internetowego portalu "od kuchni" to główne zalety pobytu w Money.pl. Staż polecam tym, dla których studia dziennikarskie to zdecydowanie za mało!

Izabela Wawrzyniak

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Dolnośląskiej Szkole Wyższej
Parzenie kawy? Na pewno nie w akademii Money.pl, staż tutaj to przede wszystkim trzy miesiące intensywnej pracy, zdobywania cennej wiedzy i praktycznego doświadczenia. To szansa na poznanie "od kuchni" funkcjonowania jednego z najlepszych portali finansowych w kraju. Studia to najczęściej tylko wiedza teoretyczna, tutaj nauczyć można się od najlepszych i przełożyć ta wiedzę na praktyczne zastosowanie. Polecam każdemu, kto jeszcze szuka pomysłu na siebie.

Antoni Morawski

absolwent Europeistyki na University College London
Akademia Money.pl daje możliwość zdobycia cennego doświadczenia pracy w redakcji jednego z największych serwisów finansowych w polskim internecie. Mając już doświadczenie w sektorze finansowym, trzy miesiące spędzone w Money.pl pozwoliły mi spojrzeć na tę branżę w nieco inny sposób. Przede wszystkim była to szansa na bycie częścią dynamicznego newsroomu i bezpośrednie zaangażowanie w proces tworzenia tekstów - od pomysłu, przez zbieranie materiałów, szukanie rozmówców, po produkt końcowy i publikację. W redakcji panuje też bardzo dobra atmosfera, przez co praca tutaj naprawdę jest przyjemnością.

Jan Bluz

student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
W ciągu ostatnich dwóch lat miałem okazję odwiedzić trochę instytucji związanych z mediami i powiem szczerze, że byłem bardzo miło zaskoczony, że w Money.pl - w przeciwieństwie do innych mediów - załoga w ogóle interesuje się tym, co stażyści robią, czego chcą się nauczyć itd. Również jestem bardzo zadowolony, że od samego początku miałem okazję pisać swoje teksty i koledzy redaktorzy pomagali mi je poprawiać, poświęcając przy tym - bez żadnego marudzenia - swój czas.

Inicjatywa prowadzenia Akademii jak najbardziej na plus i szkoda, że inne organizacje nie mają podobnego podejścia. Jednak czasy są takie, że wszędzie młodych zostawia się samych sobie, więc dobrze czuć, że czasem ktoś z branży interesuje się tymi, którzy dopiero do niej wchodzą.

Andrzej Radełczyk

student Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim
Mój staż w Money.pl to: dziesiątki godzin spędzonych na pisaniu tekstów, poszukiwaniu informacji, pogłębianiu swojej wiedzy na wykładach i szkoleniach, poznawaniu tajników pozycjonowania stron internetowych.

Co zyskałem? Umiejętność interesującego (mam nadzieję) pisania tekstów na strony internetowe o bardzo szerokiej tematyce. Niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu marketingu internetowego. Pewność, że nawet po wybudzeniu z głębokiego snu bez zająknięcia wyjaśnię czym jest SEO, SEM.

Podsumowując, staż w Money.pl to okres ciężkiej i intensywnej pracy. Jednak czasu spędzonego tutaj nie zamieniłbym na najwspanialsze wakacje na Seszelach.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.