Dziewiąta edycja Akademii Money.pl już za nami!

Oto wrażenia naszych stażystów:

Ewa Wilczyńska

studentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim

Staż w Money.pl to krew, pot i długie godziny spędzone przed ekranem komputera, ale także satysfakcja nie do opisania, kiedy można przeczytać swoje nazwisko pod opublikowanym  tekstem bądź usłyszeć od znanego wcześniej jedynie ze szklanego ekranu polityka:  "pani redaktor". Po tych trzech miesiącach już nigdy nie spojrzę na artykuły w internecie tak samo, a śnić o SEO będę jeszcze przez długi czas.  Są i minusy: uzależnienia od kawy, codziennej dawki bieżących informacji, parogodzinnego stukania w klawiaturę i długich dyskusji na temat tekstów. Odwyk będzie trudny.

Damian Tomczyk

student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim

Przychodząc do Money.pl miałem obawy, że powiedzą: Jezus Maria, co tutaj robisz chłopie, nie nadajesz się. I cztery lata studiów poszłoby na marne. Nie powiedzieli. Mimo że nie wszystko zawsze było idealnie, z każdym napisanym przeze mnie zdaniem było lepiej, a przynajmniej tak czułem. Trzy miesiące minęły bardzo szybko, a ja jestem bogatszy o nową wiedzę, szersze zainteresowania, świetnych znajomych (nie tylko na Facebooku) oraz bezcenne doświadczenia. Można jeszcze raz?

Łukasz Pater

doktorant na Politechnice Wrocławskiej

 Jako stażysta-programista otrzymałem indywidualne, na wysokim poziomie korepetycje. Od przeglądania mojego kodu, po dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Każdy punkt, pytanie, wątpliwość były szczegółowo omawiane i tłumaczone. Świetne cotygodniowe prezentacje obejmujące całą działalność firmy, prowadzone przez pracowników dla stażystów. Z niecierpliwością czeka się na kolejne prelekcje. Rozkład biura sprawia, że człowiek dobrze się czuje w tym miejscu. I na końcu ale najważniejsze, ludzie otwarci i z poczuciem humoru.

Naprawdę wiele dowiedziałem się o pracy programisty i wielkości działania Money.pl. Szczerze mógłbym polecić swoim znajomym wzięcie udziału w Akademii.   

Damian Szewczyk

student Informatyki na Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja"

Ostatnie trzy miesiące z pewnością mogę zaliczyć do rozwojowych. Akademia utwierdziła mnie w przekonaniu, że front-end to dziedzina, którą chcę się zajmować. Dzięki stażowi mogłem zdobywać wiedzę pod okiem specjalistów, którzy wskazywali mi drogę i pomogli wyciągnąć wnioski z popełnianych błędów. Jestem pewien, że zdobyte umiejętności i doświadczenie w Grupie Money.pl pomogą każdemu stać się lepszym pracownikiem.

Małgorzata Iżak

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim

Gdy po raz pierwszy przyszłam do redakcji Money.pl nie wiedziałam jeszcze, co mnie czeka. Dziś z pewnością mogę stwierdzić, że to były bardzo dobrze wykorzystane miesiące w stawianiu pierwszych dziennikarskich kroków. Codzienna praca pod okiem doświadczonych dziennikarzy, których cenne wskazówki wiele mnie nauczyły. Zdarzały się i wielokrotne poprawki czy krytyczne uwagi, jednak to właśnie one w największym stopniu przyczyniły się do udoskonalenia warsztatu. Wyznaczone zadania były pewnego rodzaju wyzwaniem. A tworzenie autorskich tekstów, zdobywanie informacji, rozmowy z ekspertami poszerzyły wachlarz zainteresowań i umiejętności.

Staż w Money.pl to nie tylko ciekawa praca, ale także poznanie ludzi z wielką pasją i znajomości, które mam nadzieje utrzymają się, a które na pewno będę wspominać latami.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.