Zakończyliśmy jubileuszową - 10 edycję Akademii Money.pl.

Jak studenci wspominają trzy miesiące spędzone w siedzibie Money.pl?

Adrianna Nałęcz- Socha

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim

Staż w Money.pl określiłabym jako wartościową lekcję.  Dlaczego? Ponieważ wiedza przekazywana przez przełożonych jest praktyczna i nie dotyczy sztywnych regułek i definicji, a konkretnych czynności, w przeciwieństwie do wykładów uczelnianych. Ponadto każdy ambitny student borykający się z dylematem „czy się sprawdzę?” , po trzech miesiącach odpowie na to pytanie twierdząco. Przyjazna atmosfera oraz  pomocni współpracownicy wywoływali uśmiech od początku do końca pracy. Dodatkowym plusem jest poznanie ciekawej kultury organizacyjnej oraz mechanizmów funkcjonowania dużej firmy. Staż w Money.pl to możliwość weryfikacji swoich wyobrażeń z rzeczywistością, rozwoju umiejętności oraz skonkretyzowania obszaru zainteresowań. Polecam :)

Bartłomiej Berbeć

student Socjologii oraz Administration in International Organizations na Uniwersytecie Wrocławskim

Akademia Money.pl daje każdemu stażyście szerokie pole do popisu.
Można zapomnieć o nudnych zadaniach, odtwórczości czy przysłowiowym parzeniu kawy. Akademia Money.pl rzuca na głęboką wodę, pozwala zetknąć się z meandrami mechanizmów rynkowych w rzeczywistości. Bez względu na zakres obowiązków, kontakt z dziennikarstwem, copywritingiem, marketingiem, prawem i ekonomią - murowany. Sam wyniosłem z Akademii ogromną wiedzę praktyczną, która zupełnie zmieniła moje zapatrywanie na pewne dziedziny i wreszcie wcieliłem w życie to, co wyniosłem z uczelni. Wysoki poziom wykładów jeszcze bardziej pogłębia specjalistyczne umiejętności. Moim zdaniem najważniejsza jest jednak niepowtarzalna, przyjemna atmosfera, do której aż chce się wracać.

Katarzyna Kwiecień

studentka Komunikacji Wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim

Trzymiesięczny staż w dziale Public Relations i komunikacji marketingowej Money.pl to bardzo intensywnie spędzony czas. Studia nigdy nie pokażą tak szerokiego wachlarza praktycznych umiejętności, jakie możemy zyskać, mając szansę działać w branży i uczyć się od doświadczonych osób. To także możliwość poznania świetnych, energicznych ludzi, którzy są zaangażowani w swoją pracę i z chęcią wprowadzają stażystę do codziennych obowiązków w firmie. Dzięki temu czujemy się częścią jednego, dobrze zorganizowanego zespołu, który składa się z pomocnych profesjonalistów. Podobało mi się to, że otrzymywaliśmy odpowiedzialne zadania i mogliśmy je realizować nabywając nowych doświadczeń. Szkoda, że nie niewiele firm ma tak uczciwe podejście do programów staży.

 

Natalia Rybacka

studentka Bezpieczeństwa Narodowego oraz Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim

Staż w Money.pl był trochę jak plask w policzek, dzięki któremu otwierają się oczy na to, jak naprawdę wygląda dziennikarska profesja. Bez ściemy i owijania w bawełnę. Akademia Money.pl to miejsce dla tych, którzy konstruktywnej krytyki się nie boją, a ją sobie cenią. To, jak szybko zleciał czas w redakcji świadczy tylko o tym, że był on wypełniony po brzegi prawdziwą, dziennikarską robotą. Praca w gronie tych reporterów to przede wszystkim dyskusja nad doborem tematów, szlifowanie warsztatu i poprawki, dzięki którym podpis pod artykułami właśnie moim nazwiskiem napawa mnie dumą.

Marta Bigda

studentka Teologii w Ewangelickiej Wyższej Szkole Teologicznej we Wrocławiu

Podczas Akademii pouczające były nie tylko wykłady, podczas których zapoznałam się z podstawowymi informacjami o działaniu serwisu internetowego. Dowiedziałam się jak od środka wygląda jego redakcja. Zapoznałam się nie tylko z atmosferą pracy, ale także charakterem przydzielanych zadań czy z wymaganiami przełożonych. Po Akademii jestem w stanie określić podstawowy profil czytelnika Money.pl, iWoman.pl, czy Menstream.pl, dzięki czemu wiem jaka tematyka tekstów jest mile widziana. Ponieważ miałam okazję pracować z różnymi redaktorami, nauczyłam się w różny sposób udoskonalać swoje teksty.

Maciej Skiba

student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Trzy miesiące spędzone w redakcji Money.pl to przede wszystkim czas intensywnej pracy. Atmosfera wewnątrz jest kapitalna. Wpatrywanie się w monitor, co chwile przerywa wybuch śmiechu. Najczęściej to Twój własny śmiech. Starsi dziennikarze poświęcają dużo uwagi stażystom, dopracowując ich teksty i tłumacząc błędy. Półtoragodzinne wykłady tylko dopełniają teorię do praktyki. Warto od samego dnia dawać z siebie dużo, wymyślać tematy, znajdować ciekawostki, pisać i być aktywnym, a na pewno zostanie to docenione.

Mateusz Ratajczak

student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim

Akademia Money i staż w redakcji to świetna okazja na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Wielogodzinne pisanie tekstów i ich szlifowanie, dzwonienie do różnych ludzi oraz szkolenia w formie wykładów to tylko część wyzwań, jakie czekają młodych dziennikarzy w Akademii. Na szczęście życzliwi i sympatyczni dziennikarze nigdy nie odmawiają pomocy. Oczywiście, nie ma tutaj parzenia i podawania kawy, jest tylko ciężka praca. W Money.pl dziennikarstwo poznaje się od praktycznej strony - nudna teoria zostaje w murach uczelni. Trzy miesiące stażu nauczyły mnie zdecydowanie więcej niż długie uniwersyteckie semestry. Czas w redakcji minął mi zdecydowanie za szybko. Takich pozytywnych doświadczeń życzę każdemu.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.