2 edycja Akademii Money.pl już za nami! Oto nasi stażyści oraz ich wrażenia z pracowitych wakacji spędzonych w siedzibie Money.pl:

Katarzyna Tatomir

studentka Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim
Staż w Money.pl to spore zderzenie wiedzy akademickiej z praktyką - nagle okazuje się, że wcale tak dużo nie umiesz :) Na szczęście Akademia jest nastawiona na uczenie, nikt nigdy nie odmawia pomocy, dzięki czemu udało mi się podnieść moje kwalifikacje. Jest to idealny staż zarówno dla początkujących programistów jak ja, jak i dla osób bardziej zaawansowanych. Prowadzący dostosowują zadania do możliwości praktykanta, starając się żeby w czasie tych trzech miesięcy wynieść jak najwięcej wiedzy i umiejętności.

Roksana Robak

studentka Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim
Akademia Money.pl to trzy intensywnie spędzone miesiące. Największą frajdę sprawiała mi współpraca z serwisem Manager.money.pl. To tam miałam okazję zapytać ludzi ze świata biznesu, o rzeczy wielkie i te niemniej ważne, aspekty ludzkie. To fantastyczne doświadczenie zarówno z perspektywy dziennikarza jak i ekonomisty.
Staż w Money.pl to też ciągła praca, nie tylko nad warsztatem dziennikarskim, ale przede wszystkim nad sobą. Bo feedback przychodzi natychmiast i nie szczędzi nikogo. Zalecane każdemu na początku dziennikarskiej drogi!

Joanna Pachla

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Na studiach poznałam kilkadziesiąt definicji dziennikarstwa. Jedne były za wąskie, inne za szerokie. Jedne zbyt enigmatyczne, inne rozwlekłe do bólu. Ale dopiero staż w Money zweryfikował je wszystkie. Teraz wiem, że dziennikarstwo jest wtedy, kiedy poranne newsy budzą cię zamiast kawy. Kiedy wychodzisz z redakcji grubo po osiemnastej i już w autobusie myślisz, co wydarzy się jutro. Kiedy w nocy z trudem podpierasz ręką głowę, siedząc przed komputerem i wyszukując tematów, a i tak kręci cię to coraz bardziej.

Nie wiem, dokąd ta droga mnie zaprowadzi. Wiem natomiast, że start w Money był świetny.

Barbara Rumczyk

studentka Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Trzy miesiące w Akademii Money.pl minęły bardzo szybko, a to znaczy, że nie było czasu na nudę. Pisanie różnych tekstów, rozmowy z interesującymi ludźmi, szkolenia na temat dziennikarstwa internetowego - to tylko niewielka część zajęć i nowych dla mnie doświadczeń.
Kolektyw redakcyjny tego portalu daje dowód na to, że praca dziennikarza internetowego nie kończy się wraz z wyłączeniem komputera. I choć ekipa Money.pl musi na bieżąco śledzić najświeższe wydarzenia, zawsze znajdowała kilka chwil, by poprawić nasze artykuły lub coś nam podpowiedzieć.

Emilia Postulka

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Trzy miesiące w Akademii wiele mnie nauczyły. Muszę przyznać, że były to naprawdę pracowite wakacje. Poznałam od środka redakcyjną rzeczywistość, zobaczyłam, jak wyglądają kolegia, dowiedziałam się również, że dziennikarz pracuje praktycznie całą dobę. Trzeba ciągle być na bieżąco z wydarzeniami. Wydaje mi się, że to zawód dla ludzi z pasją. Bardzo podobały mi się wykłady o dziennikarstwie internetowym i zadania, które podczas Akademii musiałam wykonać. Pisanie newsów, przeprowadzanie wywiadów, gonienie terminów - prawdziwa szkoła życia.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.