Studenci IV edycji zakończyli swoją przygodę z Akademią. Oto ich wrażenia
z trzymiesięcznego pobytu w siedzibie Money.pl:

Joanna Duda

studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Muzykologii w Uniwersytecie Wrocławskim
Staż w redakcji Money.pl dał mi znakomitą lekcję dziennikarstwa internetowego. Podczas trzech miesięcy w Akademii miałam okazję zdobyć bezcenne doświadczenie, a także zweryfikować moje umiejętności. Solidna dawka uwag, wskazówek i nierzadko konstruktywna krytyka moich tekstów od dziennikarzy z Money.pl pozwoliły mi uzyskać wiedzę, która z pewnością zaowocuje w przyszłości. Staż w portalu Money.pl polecam każdemu, kto chce związać się z dziennikarstwem. Dla mnie praktyka w Akademii to był dobrze wykorzystany czas, który zapamiętam na długo.

Michał Koszowski

student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim
Akademia Money.pl to nie praca to styl życia. Codziennie z ogromnym zapałem wychodziłem z domu i nie mogłem się doczekać, kiedy posłucham znakomitych dziennikarzy na porannym kolegium. Ich praca i zaangażowanie sprawiało, że z wielkim entuzjazmem brałem się do pisania nowych tekstów. Usłyszawszy "do maszyn" wiedziałem, że to mój czas. Czas nauki, warsztatu.

Paweł Kozak

student Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
Nigdy nie myślałem, żeby zostać prawdziwym dziennikarzem. W wolnym czasie lubiłem tylko zamieszczać jakieś wpisy na moim blogu, na przeróżne interesujące mnie tematy. Staż w Money.pl w dziale redakcji traktowałem jako zabawę, przygodę a nie pomysł na życie. Przed przyjściem tutaj myślałem, że jestem w stanie napisać dobry artykuł na każdy interesujący mnie temat... okazało się to jednak czczym gadaniem. Dopiero tutaj nauczyłem się pisać artykuły, które mają jakąś wartość dziennikarską i są przystępne dla czytelnika. Podczas cotygodniowych wykładów nauczyłem się jak promować własne artykuły, jak pozyskiwać zdjęcia, wideo oraz jak pisać aby moje teksty był widoczne w wyszukiwarce. Te umiejętności z pewnością przydadzą mi się w dalszym redagowaniu mojego bloga i wydaje mi się, że zwiększą liczbę jego czytelników.

Jacek Leszczyński

student Europeistyki na Uniwersytecie Wrocławskim
Na akademię dostałem się po napisaniu trudnej analizy rynku nieruchomości. Myślałem, że po otrzymaniu zaproszenia nic nie stoi na przeszkodzie, by zostać słynnym felietonistą, bądź redaktorem naczelnym globalnego periodyku. Początek stażu szybko zweryfikował mój światopogląd. Pierwszy napisany news, po sprawdzeniu, wyglądał jak żołnierz po wejściu na minę, a to był dopiero początek...
W czasie stażu szlifowałem umiejętności pisarskie, na kolegiach przypatrywałem się jak pracują zawodowcy, a oferowane wykłady uzupełniały zdobytą wiedzę, a nawet rozszerzały ją, o elementy przydatne nie tylko w pracy dziennikarza. Tutaj od ciebie zależy czy chcesz się czegoś nauczyć, a staż ten z pewnością to umożliwia.

Piotr Kłoskowski

student Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej
Staż w Money.pl jest szansą na zdobycie bardzo cennego doświadczenia, a także zweryfikowania i wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów.
Stawiane przede mną każdego dnia wyzwania rozwinęły moje umiejętności w obszarze administracji sieci i systemów komputerowych. Podczas stażu poznałem specyfikę pracy w branży IT oraz nauczyłem się wielu nowych rzeczy, które na pewno będą dużym atutem w moim dalszym rozwoju zawodowym.

Terminy

Stażyści dwunastej edycji Akademii Money.pl wybrani!

Zakończyliśmy rekrutację do dwunastej edycji Akademii Money.pl. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Od 3 listopada przez trzy kolejne miesiące wyłonieni adepci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem specjalistów pracujących w Grupie Money.pl.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w rekrutacji i zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej, trzynastej edycji.

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia naboru aplikacji do trzynastej edycji ogłosimy w pierwszym kwartale 2014 r.