Tomasz Bonek

Redaktor naczelny Money.pl
Od 2004 roku tworzy i kieruje jedną z największych w Polsce redakcji internetowych, która wypracowała grunt profesjonalnego dziennikarstwa portalowego w naszym kraju. Kiedy inne serwisy internetowe publikowały przede wszystkim informacje agencyjne, przedruki z gazet, Money.pl postawił na własne publikacje. Portal, jako jeden z pierwszych, zamieszczał publicystykę. Jego dziennikarze, z mikrofonami zaopatrzonymi w niebieskie kostki z logo portalu, pojawili się w Sejmie i na najważniejszych konferencjach prasowych. Dziś Money.pl tworzy ponad sto osób. Portal jest największym medium biznesowym
w Polsce.

Tomasz Bonek jest także wykładowcą - praktykiem na studiach dziennikarskich
i zakresu public relations Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród swoich doświadczeń zawodowych ma, a dziennikarstwem zajmuje się od 1997 roku, m.in. kierowanie działem ekonomicznym redakcji dziennika "Słowo Polskie", współtworzenie i współprowadzenie autorskiego magazynu BiznesManiak w TVP3, współpracę z działem ekonomicznym Rzeczpospolitej, Newsweekiem, Pressem, Pulsem Biznesu. Jest też autorem książki-reportażu "Przeklęty skarb", która opowiada o tym jak słynny skarb średzki, czyli klejnoty warte ponad 100 mln dolarów, trafił na śmietnik. Prywatnie podróżnik, zafascynowany starożytnym Egiptem oraz krajami Azji.

Tomasz Kabarowski

Dyrektor działu IT i Rozwoju w Money.pl
Posiada 12-letnie doświadczenie w branży IT i konsultingu. Absolwent studiów Executive MBA prowadzonych przez Helsinki School of Economics. W 1999 roku, jako pierwszy programista Money.pl tworzył oprogramowanie serwisu.
W późniejszym okresie realizował duże projekty informatyczne i doradcze dla firm
z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Chorwacji. W roku 2008 wrócił do Money.pl i obecnie zarządza ponad 30-osobowym działem odpowiadającym za utrzymanie i rozwój serwisów internetowych należących do Grupy Money.pl. Prywatnie, wielki miłośnik tenisa ziemnego, squasha i biegania.

Aleksander Kusz

Prezes Zarządu Money.pl
W spółce Money.pl od blisko czterech lat. Od stycznia 2011 prezes zarządu Money.pl, wcześniej jako wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający odpowiadał za konstruowanie i realizację budżetu spółki, nadzór nad spółkami Grupy Money.pl
i nadzór nad realizacją najważniejszych projektów spółki.  Jest jednocześnie prezesem spółki Legalsupport (wydawcy portalu E-prawnik.pl), spółki BusinessClick (sieci reklamy kontekstowej)  oraz członkiem zarządu spółki Favore (internetowa giełda usług).
Prywatnie miłośnik biegania.

Marta Smaga

Kierownik ds. Rozwoju w Dziale IT i Rozwoju Money.pl
W Money.pl od kilku lat odpowiada za projekty służące rozwojowi portalu. Była też odpowiedzialna za stworzenie serwisów lifestyle - MenStream.pl i Platine.pl.
Na Uniwersytecie Wrocławskim prowadzi zajęcia m.in. z dziennikarstwa internetowego i PR w internecie.
Z wykształcenia doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce.

Bartosz Chochołowski

Zastępca redaktora naczelnego portalu Money.pl
Dziennikarzem jest już od ponad 12 lat, z czego od dziewięciu lat zajmuje się tematyką gospodarczą i ekonomiczną. Pracę rozpoczynał w mediach tradycyjnych. Gazetę porzucił sześć lat temu na rzecz dynamicznie rozwijającej się redakcji Money.pl. To tu poznał specyfikę publikacji w internecie, odkrył nowe - niemożliwe do zrealizowania w tradycyjnych mediach - możliwości, jakie niesie ze sobą te najbardziej interaktywne medium. Dziś poza pracą w redakcji dzieli się swoją wiedzą ze studentami Uniwersytetu Wrocławskiego.

Bartłomiej Dwornik

Zastępca redaktora naczelnego Money.pl
W mediach i na ich pograniczu od prawie 15 lat. Z wykształcenia dziennikarz, związany przede wszystkim z redakcjami prasowymi, z doświadczenia również programista i autor stron internetowych. Doświadczenie dziennikarskie
i znajomość specyfiki sieci łączy w jedno, od ponad 3 lat pracując redakcji portalu Money.pl. Odpowiada za redakcyjną koordynację zewnętrznych projektów dziennikarskich.

Michał Jura

Kierownik Pionu Infrastruktury w Dziale IT
i Rozwoju w Money.pl
Posiada 7-letnie doświadczenie w administrowaniu sieciami komputerowymi oraz platformami serwerowymi. Absolwent studiów Inżynierii Systemów Bezpieczeństwa na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. W trakcie studiów pracował w Instytucie Cybernetyki Technicznie oraz kierował studenckim kołem naukowym Informatyki Systemów Autonomicznych i Adaptacyjnych. Gorący zapaleniec systemu Linux oraz idei Open Source. Doświadczenie zbierał uczestnicząc przy budowie Data Center w firmie Axit Polska. Z Money.pl związany od 2 lat, zaprojektował i wdrożył platformę serwerową opartą o rozwiązanie HP Blade Servers. Gorący zapaleniec systemu Linux oraz idei Open Source.

Olgierd Rudak

Prawnik
Prawnik, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. W Money.pl od ponad 4 lat. Wydawca i redaktor naczelny prowadzonego w formie bloga internetowego czasopisma "Lege Artis" poświęconego zagadnieniom prawnym, mediom, ochronie danych osobowych i prawu do prywatności -- oraz polityce, od której nie sposób uciec. Libertarianin, zwolennik wolnego i nieregulowanego rynku, a także nieograniczonej wolności słowa -- przy pełnej odpowiedzialności za wolne słowo. Prywatnie miłośnik psów, jazdy na rowerze, świeżego powietrza i ożywionej przyrody. Wolny czas najchętniej spędza spacerując z psem w lesie albo czytając: prasę, książki Ryszarda Kapuścińskiego lub felietony Stefana Kisielewskiego.

Tomasz Kabarowski

HR Manager , Koordynator projektu Akademia Money.pl

Psycholog, w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi od ponad 5 lat. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w międzynarodowych projektach, pracując dla agencji doradztwa personalnego w Polsce oraz w krajach Beneluxu.
W Money.pl od ponad dwóch lat, odpowiedzialna jest za współtworzenie polityki personalnej firmy w obszarze rekrutacji, świadczeń pracowniczych oraz komunikacji wewnętrznej. Po godzinach interesuje się psychologią zdrowia
i jakości życia.

Terminy

Druga edycja rozpocznie się
1 lipca 2011 r. i zakończy 30 września 2011 r.

Już teraz rozpoczynamy rekrutację. Liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w Akademii Money.pl, zmierz się z konkurentami.

Aplikuj teraz!

Dokumenty aplikacyjne:

  • Życiorys
  • list motywacyjny, w którym napiszesz dlaczego Ty powinieneś zdobyć miejsce w Akdemii
  • w przypadku aplikowania na staż w dziale redakcji próbki trzech artykułów ( około 1000 znaków każdy, dotyczące: polityki, finansów, tematyki life style)
Wyślij na adres: akademia@money.pl

najpóżniej do 13 czerwca 2011 r.


Najlepszych zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną!